O Piškotovi

Piškotův pohár je pojmenován po Adamu Wernerovi, kterému jeho kamarádi neřekli jinak než Piškot. Piškot tragicky zemřel na radotínském nádraží 16. dubna roku 2009 ve věku nedožitých 23 let.

Piškot vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, vedl děti v radotínském oddíle, dobře hrál na kytaru a zpíval, uměl to s ženskými, ale v neposlední řadě to byl i zdatný fotbalista.

tabor_cimeliceJako dítě válel v brance, než jej vážný úraz hlavy vyhnal dávat góly na opačnou stranu hřiště. (Do branky se tak dostal jeho méně pohybově nadaný bratr.)

O mnoho let později se Piškot, hrající tradičně v dresu s třináctkou, stal jedním z nejlepších střelců a opor hanspaulského týmu FC Forejt, který spolu se svými kolegy z turistického oddílu zakládal.

Mužstvo se zrodilo na fundamentech mnoha skvělých táborových fotbalových odpolední a napínavých mačů na hrbolatém plácku těsně nad Berounkou, kdy nesčetněkrát musel chybující hráč plavat pro balón.

Piškot jako fotbalista s námi zažil mnohaleté plácání v osmé lize i slavný postup o soutěž výše. Radoval se z každého gólu, prožíval každé příkoří a nespravedlnost. Talentovaný hráč a dobrý člověk toho, nejen na poli fotbalu, bohužel víc nestihl.

zimbabwe2003Bráchu, kamaráda a spoluhráče nám už nic nevrátí. Jako vzpomínku na něj – a samozřejmě i jako možnost zahrát si po zimní pauze – jsme aspoň vymysleli tenhle turnaj, který jsme poprvé uspořádali na jaře 2011 v Radotíně. Prvního ročníku se kromě FC Forejt zúčastnily týmy Stodůleckých pirátů a Kozy zneřaneřáděné. V pohodové atmosféře získali trofej domácí.

V roce 2012 se turnaj přestěhoval do Stodůlek, kde trofej ukořistili domácí Stodůlecký piráti. Turnaj se postupně rozrůstal, v roce 2013 se třetího ročníku na umělé trávě na chodovské Hrabákově zúčastnilo už osm týmů a novou putovní trofej si odvezl tým LC Kamikaze Abydal.

V roce 2014 se Piškotův pohár odehrál znovu na hřišti Hrabákova. Prvenství obhájil LC Kamikaze Abydal; pořádající FC Forejt se tentokrát pochlapil a skončil šestý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *